Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İade Koşulları

 

  • Bitonhobi.com da Haklarım

bitonhobi.com, internet mağazası olarak tüketici haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır. Bu anlamda, bitonhobi.com, alışverişleriniz sırasında yaşadığınız ithalatçı, üretici, ürün ve servis kaynaklı her türlü sorunu Garanti ve İade Şartları çerçevesinde açıklanmış şekliyle titizlikle değerlendirerek sizi doğru noktaya yönlendirmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulması için çaba harcamaktadır.

 

 

  • İade süresi kaç gündür?

 

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, orijinal kutusunda, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, eksiksiz, aksesuarlarına zarar vermeden, köpükleri ve varsa hediyeleriyle beraber teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde iade edebilirsiniz.

 

  • İade şartları nelerdir?

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde, tam ve eksiksiz olması gereken öğeleri, aşağıda özel şartlar şeklinde bulabileceğiniz gibi Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı bölümünde belirtilen hususlardan da yararlanabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir. İade veya değişim yapacağınız ürünün size gelirken oluşan kargo bedeli ile kargo iade bedeli, iade edilecek tutardan düşülerek hesabınıza havale yapılır. Kapıda ödeme sisteminde iade yoktur, sizden kapıda ödeme için telefon teyidi alınırken bu konuda hatırlatma yapılmaktadır, buna rağmen iade istenirse kargo ücreti ve kargo hizmet bedeli müşteriden tahsil edilir.

 

 

Kusurlu mallar için kargo ücreti müşteriye yansıtılmaz, ancak sadece anlaşmalı kargo firmamız Aras Kargo ile gönderileri yapılmalıdır.

 

 

  • Neden iade ettiğinizi belirten ıslak imzalı dilekçenize sipariş takip numarası yazıp 7 gün içerisinde bilgi@bitonhobi.com adresine dilekçenizi gönderin.

 

  • 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusunda, ambalajı bozulmadan, varsa kitapçık ve standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz, hasarsız ve kullanılmamış olarak, ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan adresimize teslim edilmesi gerekmektedir. Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, kargo koli bandı ile bantlanmış ve başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

  • İadelerde para iadesi istenilmesi ve kargo bedeli fiyata dahil olsa dahi, tahsil edilmiş olan kapıda ödeme hizmet bedeli, kargo bedeli, hediye paketi bedeli ve benzer yapılmış ödemeler ilgili tutar içerisinden düşüldükten sonra kalan bakiye müşterinin ödeme şekline göre iade edilecektir.

 

  • Müşteri, teslim aldığı ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım nedeniyle zarar söz konusu ise ve bu durumu malı teslim alırken kargo görevlisi önünde tutanak ile belgeleyerek ve açıkladığımız prosedürlerle bize kanıtlayamıyorsa, malın ticari değerindeki kaybı tazmin etmekle yükümlüdür.

 

  • Üründe ve ambalajında, yukarıda maddeler halinde açıklanan değerlendirme kriterlerimize uygun olmayan bir durum tespit etmemiz halinde, müşteriden firmamıza doğrudan gönderilen ürünler iade alınmayacak ve bedeli iade edilmeyecektir.

 

 

  • com, gerekli gördüğü durumlarda değiştirmeme hakkını saklı tutar. Finansal çözüm ve ödeme şekli, bitonhobi.com tarafında o tarihte mevcut olan çözüm ve şekildir.

 

 

Firmamıza iade edilen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda, teknik birimlerce iadeye uygun olduğu tespit edilen ürün tutarlarının iadesi, iade talep dilekçesi ve ürün tarafımıza ulaşıp iadeye uygun bulunduğu günü takip eden 3 gün içinde işleme alınacaktır.

 

İade ödemeleri, ödeme şeklinize göre yapılır ve iadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın prosedürlerine ve ekstre zamanınıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 2–3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. İade işleminiz gerçekleştikten sonra lütfen bankanızla irtibata geçiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.